Решение на Пета задача от Мария Дулева

Обратно към всички решения

Към профила на Мария Дулева

Резултати

  • 5 точки от тестове
  • 0 бонус точки
  • 5 точки общо
  • 0 успешни тест(а)
  • 0 неуспешни тест(а)

Код

REPOSITORY = 'https://github.com/dulevcheto/ruby-retrospective-4'
#1.Oт първа задача научих, че трябва да се използват единични кавички, ако няма интерполация или нещо друго, което се случва в кавичките
#2.Pазбрах, че идентацията е много важна като си видях старите задачи неподравнени, защото имах проблеми с настройките.
#3.разбрах как работи метода each_with_object – извършва някакво действие между всеки елемент и някакъв обект, който може да бъде променян междувременно
#4.Научих, че не трябва да се страхувам от блоковете, защото могат да са ми много полезни.
#5. Подравняването на кода при case, прави кода доста по-четим
#6. Наследяването доста съкращава и опростява кода, и в случая успях да реша задачата до края, благодарение на него( 2-ра задача).
#7.Друго нещо, което научих е, винаги да се търси оптимизация на кода, защото в повечето случаи може да се намери по-кратко решение.
#8.Научих да слагам по-хубави имена на променливи, методи и т.н, в това отношение все още ми е трудно да подбирам.
#9.Научих се да използвам git, след няколкочасово лутане и разпитване, все пак успях да се преборя и вече ми е доста по-ясно какво става, поне на някакво доста повърхностно ниво засега. Това ще ми е полезно с проекта, като трябва да качвам version control.
#10. Определено понаучих в областа с класовете и обектите, защото в С++, на който съм писала предимно до сега нещата седят много различно и е трудно за свикване.
#11.Разбрах, че като се раздели задачата на по-малки части, които като се комбинират става по-четим и оптимизиран кода.
#12. Другото, което разбрах, е , че не трябва да си почвам с домашното последния ден, но понякога обстоятелствата го налагат.
#13. Четенето на друг код може да е много полезно, защото може да се видят различни техники, защото всеки човек знае различни неща, и ги използва по свой собствен начин и стил.
#14. Разбрах, че метапрограмирането ми е доста трудно за осъзнаване, затова трябва да почета повече в тази насока.
#15. Вече наистина се убедих, че интервалите около операторите не са безмислени, както си мислех в началото.

История (2 версии и 0 коментара)

Мария обнови решението на 21.01.2015 14:35 (преди почти 10 години)

+REPOSITORY = 'https://github.com/dulevcheto/ruby-retrospective-4'
+#1.Oт първа задача научих, че трябва да се използват единични кавички, #ако няма интерполация или нещо друго, което се случва в кавичките
+#2.Pазбрах, че идентацията е много важна като си видях старите задачи #неподравнени, защото имах проблеми с настройките.
+#3.разбрах как работи метода each_with_object – извършва някакво #действие между всеки елемент и някакъв обект, който може да бъде #променян междувременно
+#4.Научих, че не трябва да се страхувам от блоковете, защото могат да #са ми много полезни.
+#5. Подравняването на кода при case, прави кода доста по-четим
+#6. Наследяването доста съкращава и опростява кода, и в случая успях #да реша задачата до края, благодарение на него( 2-ра задача).
+#7.Друго нещо, което научих е, винаги да се търси оптимизация на кода, #защото в повечето случаи може да се намери по-кратко решение.
+#8.Научих да слагам по-хубави имена на променливи, методи и т.н, в #това отношение все още ми е трудно да подбирам.
+#9.Научих се да използвам git, след няколкочасово лутане и #разпитване, все пак успях да се преборя и вече ми е доста по-ясно #какво става, поне на някакво доста повърхностно ниво засега. Това ще #ми е полезно с проекта, като трябва да качвам version control.
+#10. Определено понаучих в областа с класовете и обектите, защото в #С++, на който съм писала предимно до сега нещата седят много различно #и е трудно за свикване.
+#11.Разбрах, че като се раздели задачата на по-малки части, които като #се комбинират става по-четим и оптимизиран кода.
+#12. Другото, което разбрах, е , че не трябва да си почвам с домашното #последния ден, но понякога обстоятелствата го налагат.
+#13. Четенето на друг код може да е много полезно, защото може да се #видят различни техники, защото всеки човек знае различни неща, и ги #използва по свой собствен начин и стил.
+#14. Разбрах, че метапрограмирането ми е доста трудно за осъзнаване, #затова трябва да почета повече в тази насока.
+#15. Вече наистина се убедих, че интервалите около операторите не са #безмислени, както си мислех в началото.

Мария обнови решението на 21.01.2015 14:38 (преди почти 10 години)

REPOSITORY = 'https://github.com/dulevcheto/ruby-retrospective-4'
-#1.Oт първа задача научих, че трябва да се използват единични кавички, #ако няма интерполация или нещо друго, което се случва в кавичките
-#2.Pазбрах, че идентацията е много важна като си видях старите задачи #неподравнени, защото имах проблеми с настройките.
-#3.разбрах как работи метода each_with_object – извършва някакво #действие между всеки елемент и някакъв обект, който може да бъде #променян междувременно
-#4.Научих, че не трябва да се страхувам от блоковете, защото могат да #са ми много полезни.
+#1.Oт първа задача научих, че трябва да се използват единични кавички, ако няма интерполация или нещо друго, което се случва в кавичките
+#2.Pазбрах, че идентацията е много важна като си видях старите задачи неподравнени, защото имах проблеми с настройките.
+#3.разбрах как работи метода each_with_object – извършва някакво действие между всеки елемент и някакъв обект, който може да бъде променян междувременно
+#4.Научих, че не трябва да се страхувам от блоковете, защото могат да са ми много полезни.
#5. Подравняването на кода при case, прави кода доста по-четим
-#6. Наследяването доста съкращава и опростява кода, и в случая успях #да реша задачата до края, благодарение на него( 2-ра задача).
-#7.Друго нещо, което научих е, винаги да се търси оптимизация на кода, #защото в повечето случаи може да се намери по-кратко решение.
+#6. Наследяването доста съкращава и опростява кода, и в случая успях да реша задачата до края, благодарение на него( 2-ра задача).
-#8.Научих да слагам по-хубави имена на променливи, методи и т.н, в #това отношение все още ми е трудно да подбирам.
+#7.Друго нещо, което научих е, винаги да се търси оптимизация на кода, защото в повечето случаи може да се намери по-кратко решение.
-#9.Научих се да използвам git, след няколкочасово лутане и #разпитване, все пак успях да се преборя и вече ми е доста по-ясно #какво става, поне на някакво доста повърхностно ниво засега. Това ще #ми е полезно с проекта, като трябва да качвам version control.
+#8.Научих да слагам по-хубави имена на променливи, методи и т.н, в това отношение все още ми е трудно да подбирам.
-#10. Определено понаучих в областа с класовете и обектите, защото в #С++, на който съм писала предимно до сега нещата седят много различно #и е трудно за свикване.
+#9.Научих се да използвам git, след няколкочасово лутане и разпитване, все пак успях да се преборя и вече ми е доста по-ясно какво става, поне на някакво доста повърхностно ниво засега. Това ще ми е полезно с проекта, като трябва да качвам version control.
-#11.Разбрах, че като се раздели задачата на по-малки части, които като #се комбинират става по-четим и оптимизиран кода.
+#10. Определено понаучих в областа с класовете и обектите, защото в С++, на който съм писала предимно до сега нещата седят много различно и е трудно за свикване.
-#12. Другото, което разбрах, е , че не трябва да си почвам с домашното #последния ден, но понякога обстоятелствата го налагат.
+#11.Разбрах, че като се раздели задачата на по-малки части, които като се комбинират става по-четим и оптимизиран кода.
-#13. Четенето на друг код може да е много полезно, защото може да се #видят различни техники, защото всеки човек знае различни неща, и ги #използва по свой собствен начин и стил.
+#12. Другото, което разбрах, е , че не трябва да си почвам с домашното последния ден, но понякога обстоятелствата го налагат.
-#14. Разбрах, че метапрограмирането ми е доста трудно за осъзнаване, #затова трябва да почета повече в тази насока.
+#13. Четенето на друг код може да е много полезно, защото може да се видят различни техники, защото всеки човек знае различни неща, и ги използва по свой собствен начин и стил.
-#15. Вече наистина се убедих, че интервалите около операторите не са #безмислени, както си мислех в началото.
+#14. Разбрах, че метапрограмирането ми е доста трудно за осъзнаване, затова трябва да почета повече в тази насока.
+#15. Вече наистина се убедих, че интервалите около операторите не са безмислени, както си мислех в началото.