Светослав обнови решението на 19.01.2015 15:51 (преди почти 10 години)
+REPOSITORY = 'https://github.com/skrustev/ruby-retrospective-4'
+
+#1. Case е по-подходящо да се използва ако проверяваме за една #променлива повече от веднъж. По-четливо е например ако ползваме #oneliner-ите на if повече пъти.
+#2. Много е важно да се именува променливите правилно за да направим #връзката и да знаеме за какво става дума
+#3. Когато имаме някавъв array не е много удачно да го именуваме също #array а по-добре да има връзка със структурата която описва.
+#4. За дефиниране на each медота на класа наследил Enumerable във #втора задача може директно да се използва each на списъка с параметер #самия блок което го имаме на готово вместо да проверяваме ръчно дали #ни е даден блокм тъй като вече се проверява от each на списъка.
+#5. В ruby може да се напише оператора unless на един ред ако имаме #само една проверка.
+#6. Ключовите думи and и or вече не се ползват изобщо и най-добра #практика е да се ползват техните заместители && и ||.
+#7. За проверка дали подадено число е от тип Integer, Float, Complex, #Rational може директно да се сравнят класовете на подаденото число и #искания клас с вункцията .is_a?
+#8. Вместо да пишем отделна функция за присвояване на променливи от #даден клас е по-лесно и по-кратко директно да изнесем променливата #като attr_accessor.
+#9. В case се сравнява промеливате със зададената стойност с помощта #на === , което значи че можем директно да проверяваме от кой клас е #променливата вместо да проверяваме със .is_a?. Това е много по-#четливо и лесно за разбиране.
+#10. В задача 3, когато проверяваме дали даден низ е от тип Boolean #можем директно да проверим дали това е така при създаването на нов #обект вместо да го изнесем в отделна функция.
+#11. В задача 3, можем да съставим още по-общ обект които парсва и #директории и файлове без да знае предварително какво са. Чрез yeild #можем просто да подадем необходимата функция (за директория или файл) #като стойност на блока и да я извикаме на същия тип елемент то вече #като знаем името и съдържанието.
+#12. Можем да използваме директно стойност по подразбиране празен #обек, който само се създава ако не е въведена някаква стойност без да #проверяваме ръчно.